Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Suwałkach

Uwaga zima !!!

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

9 sty 2024

Okres zimowy to bardzo trudny czas dla osób w podeszłym wieku, niepełnosprawnych, samotnych, przewlekle chorych, bezdomnych, a także dla rodzin niezaradnych życiowo. Złe warunki atmosferyczne, znaczne spadki temperatur, opady i wiatr mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia tych osób. Z tego względu zwracamy się do Państwa z apelem o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby, które mogą potrzebować pomocy.

KTO POTRZEBUJE POMOCY?

Osoby samotne, starsze, niepełnosprawne, które niejednokrotnie nie są w stanie zabezpieczyć swoich podstawowych potrzeb, mogą pozostawać bez opału, odpowiedniej odzieży dostosowanej do warunków atmosferycznych, leków, a także mogą mieć utrudniony dostęp do służby medycznej. Prosimy również o zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci wychowujące się w rodzinach niezaradnych życiowo, dotkniętych dysfunkcją, które mogą nie mieć zabezpieczonej odzieży adekwatnej do panujących warunków, czy odpowiedniej opieki rodziców. Na zamarznięcie szczególnie narażone są osoby będące pod wpływem alkoholu. Zrozumienie problemów i potrzeb tych osób w naszym najbliższym otoczeniu jest przejawem troski i wrażliwości – nie pozostańmy obojętni na los drugiego człowieka.

CO ROBIĆ⁉

Nie bądźmy obojętni!

Prosimy o zaangażowanie się w działania pomocowe, zachęcamy do:

▶ alarmowania o zagrożeniach odpowiednich służb działających na terenie naszej gminy,

▶pomocy międzysąsiedzkiej - nic nie zastąpi bowiem zwykłej ludzkiej czujności
i wrażliwości.

W przypadku uzyskania informacji o osobach potrzebujących pomocy na terenie gminy Suwałki prosimy o pilny kontakt:

  • Nr alarmowy - 112
  • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Suwałkach  –  tel. 87 565 93 49/47,  w godz. poniedziałek: 8.00-16.00, wtorek-piątek: 7.30 – 15.30
  • Dzielnicowy Policji – 885 997 257

Zachęcamy do współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Suwałkach na rzecz osób potrzebujących - liczymy na Państwa pomoc.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2024-01-09
Data publikacji:2024-01-09
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:580